O Klubie

UKS Pohl Judo Przemęt swą działalność rozpoczął w październiku 2012 r. Od samego początku zajęcia odbywają się w Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Przemęcie dzięki uprzejmości pani dyrektor Haliny Pohl.
Klub został nazwany na cześć trenera, który przed laty sprowadził tą dyscyplinę sportu do Przemętu.
Trener Zbigniew Pohl miał wielu wychowanków i to właśnie jeden z nich wraz z rodzicami po latach postanowili reaktywować judo w naszej małej miejscowości.
Trener Damian Lisiewicz z zamiłowania do tego sportu chciał dzieciom i młodzieży z gminy Przemęt przybliżyć judo, pokazać jego piękno i zaszczepić w nich miłość do tej dyscypliny.
Obecnie zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu dla trzech grup wiekowych, na które uczęszcza łącznie ok 60 zawodników.
Oprócz treningów judocy jeżdżą na obozy szkoleniowe latem i zimą oraz na campy i randorii.
Wszystko to razem wzięte przekłada się na wyniki, wygrane walki i tym samym wywalczone miejsca na zawodach.
Rocznie bierzemy udział w ponad trzydziestu turniejach na terenie całej Polski i poza jej granicami Klub corocznie z początkiem grudnia organizuje Memoriał im. Zbigniewa Pohla.
Edycji było już cztery, każda kolejna cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością.
Funkcjonujemy dzięki wsparciu władz lokalnych ( Urząd Gminy Przemęt oraz Starostwo Powiatowe w Wolsztynie) oraz sponsorów, których również przybywa.
Co oznacza, że miłośników naszego klubu i samego judo wśród mieszkańców Gminy Przemęt i nie tylko jest coraz więcej.

cropped-logo1.png